Skip to main content

Integracja Sensoryczna

Current Status
Not Enrolled
Price
198 zł
Get Started

Nasze zmysły to klucz do prawidłowego odbioru świata. A co, jeśli odbieramy coś „za mocno” lub „za słabo”. Zaczynamy unikać niesprzyjających okoliczności, albo prowokować wystąpienie tych, których nam brakuje. Tak samo jest u dzieci. Możemy zauważyć różne zachowania służące zaspokojeniu lub uniknięciu działania określonych bodźców. Spotkałeś/aś się z dzieckiem zatykającym uszy podczas przedstawienia w przedszkolu albo z dzieckiem wąchającym lub liżącym rzeczy nie będące jedzeniem?

Naszym zadaniem jako rodziców i nauczycieli, jest dostarczenie odpowiednich bodźców, tak aby uporządkować działanie systemu nerwowego przedszkolaka, w tym ważnym okresie jego życia.

Podczas szkolenia usystematyzujesz swoją wiedzę dotyczącą zmysłów, dowiesz się o ich roli w rozwoju małego dziecka. Poznasz narzędzia ułatwiające obserwację przetwarzania sensomotorycznego u dziecka w wieku przedszkolnym oraz nauczysz się wykonywać proste ćwiczenia wspierające procesy integracji sensorycznej dzieci.

Dorota Pąk

Jestem pedagogiem, fizjoterapeutką i terapeutką Integracji Sensorycznej. Na co dzień współpracuję z poradnią psychologiczno pedagogiczną, przedszkolem integracyjnym oraz uczelnią wyższą. Moja praca to diagnoza i terapia SI, gimnastyka ogólnorozwojowa, ćwiczenia Ruchu Rozwijającego wg. Weroniki Sherborne, terapia ręki, integracja odruchów oraz warsztaty masażu Shantala. Na co dzień pracuję z dziećmi od 1 do 12 roku życia. Bardzo lubię odkrywać świat na nowo, oczami dziecka!

Zapraszamy do skorzystania z naszego szkolenia. Za pierwszym razem wymagane będzie przechodzenie przez lekcje według zadanej kolejności. Po ukończeniu danej lekcji możesz do niej wrócić w dowolnym momencie, kiedy tylko zechcesz! Gdy już poznasz wszystkie treści i prawidłowo odpowiesz na pytania testowe, będziesz mieć możliwość pobrania zaświadczenia ukończenia szkolenia!

Czy chcesz mieć dostęp do wszystkich szkoleń EduAkcji z zakresu wychowania przedszkolnego na jednej platformie? Skorzystaj z kodu rabatowego platforma20, który obniży cenę regularną aż o 20% za dostęp do ponad 20 szkoleń.
Poznaj wszystkie nasze szkolenia: www.edu-akcja.pl/tematyka/

Ocena szkolenia

4.9
Średnia ocen
Liczba ocen: 14
5
13
4
1
3
0
2
0
1
0
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!
Wioleta Kierus
Przesłana 3 lata temu
Ogólnie polecam:)

Duża dawka wiedzy. Super pomysł na ćwiczenia pokazowe na dzieciach.

Ewa Jania
Przesłana 3 lata temu
Jestem zachwycona!

Konkretne, rzetelne informacje przekazane w jasny sposób, prostym językiem dodatkowo wspartym obrazowo. Dokładny opis poszczególnych zmysłów i możliwych zaburzeń oraz działań, które należy podjąć w danej sytuacji. Gotowe ćwiczenia i zabawy z dziećmi pokazane na filmiku + materiały dydaktyczne do druku. Jestem bardzo zadowolona i serdecznie polecam! Wielki ukłon dla Pani prowadzącej. Pozdrawiam.

Lidia Milha
Przesłana 3 lata temu
Ciekawa prezentacja , fajnie pokazane ćwiczenia z dziećmi.

Prowadząca w bardzo jasny i ciekawy sposób przekazała podstawowe wiadomości , a później teorię zamieniła w praktykę czyli ćwiczenia z dziećmi. Na pewno wykorzystam w swojej pracy .

Elżbieta Pulkowska
Przesłana 3 lata temu
Polecam

Pani Dorota Pąk w szkoleniu ,,Integracja sensoryczna przedszkolaka", rzeczowo objaśnia problematykę zaburzeń integracji sensorycznej oraz ich związki z trudnościami w zachowaniu. Udziela praktycznych wskazówek do wykorzystania w pracy z dziećmi przedszkolnymi. Szkolenie zawiera ciekawe propozycje ćwiczeń i zabaw stymulujących prawidłowy rozwój procesów integracji sensorycznej.

Karolina Zych
Przesłana 3 lata temu
❤️

Bardzo ciekawe szkolenie! Daje dużo wiedzy teoretycznej, wskazuje różne zachowania oraz przede wszystkim otrzymujemy wskazówki do codziennej pracy

Anna Kawecka
Przesłana 3 lata temu
POLECAM. PRAKTYCZNA WIEDZA

Teoria a przede wszystkim dużo praktyki, konkretne ćwiczenia, bardzo pomocne, dużo wiedzy w przystępnej formie.polecam

Anna Paipuch
Przesłana 3 lata temu
dobre szkolenie

Bardzo dobre szkolenie, bez zbędnych informacji, łatwość przyswajania wiedzy.

Dagmara Pasieka-Wosz
Przesłana 3 lata temu
Bardzo dobre szkolenie

Przyjemne, treściwe, pomocne w pracy z dziećmi. Polecam

Patrycja Schinke
Przesłana 3 lata temu
Świetne!

Super!

Aneta Kujawczyk
Przesłana 3 lata temu
Ćwiczenia

Świetne ćwiczenia dużo praktyki

Show more reviews
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!