Integracja Sensoryczna

Dostęp do szkolenia
Niezarejestrowany/-a
Cena
65 zł
Uzyskaj dostęp
Szkolenie
Materiały dodatkowe

Nasze zmysły to klucz do prawidłowego odbioru świata. A co, jeśli odbieramy coś „za mocno” lub „za słabo”. Zaczynamy unikać niesprzyjających okoliczności, albo prowokować wystąpienie tych, których nam brakuje. Tak samo jest u dzieci. Możemy zauważyć różne zachowania służące zaspokojeniu lub uniknięciu działania określonych bodźców. Spotkałeś/aś się z dzieckiem zatykającym uszy podczas przedstawienia w przedszkolu albo z dzieckiem wąchającym lub liżącym rzeczy nie będące jedzeniem?

Naszym zadaniem jako rodziców i nauczycieli, jest dostarczenie odpowiednich bodźców, tak aby uporządkować działanie systemu nerwowego przedszkolaka, w tym ważnym okresie jego życia.

Podczas szkolenia usystematyzujesz swoją wiedzę dotyczącą zmysłów, dowiesz się o ich roli w rozwoju małego dziecka. Poznasz narzędzia ułatwiające obserwację przetwarzania sensomotorycznego u dziecka w wieku przedszkolnym oraz nauczysz się wykonywać proste ćwiczenia wspierające procesy integracji sensorycznej dzieci.

Dorota Pąk

Jestem pedagogiem, fizjoterapeutką i terapeutką Integracji Sensorycznej. Na co dzień współpracuję z poradnią psychologiczno pedagogiczną, przedszkolem integracyjnym oraz uczelnią wyższą. Moja praca to diagnoza i terapia SI, gimnastyka ogólnorozwojowa, ćwiczenia Ruchu Rozwijającego wg. Weroniki Sherborne, terapia ręki, integracja odruchów oraz warsztaty masażu Shantala. Na co dzień pracuję z dziećmi od 1 do 12 roku życia. Bardzo lubię odkrywać świat na nowo, oczami dziecka!

Zapraszamy do skorzystania z naszego szkolenia. Za pierwszym razem wymagane będzie przechodzenie przez lekcje według zadanej kolejności. Po ukończeniu danej lekcji możesz do niej wrócić w dowolnym momencie, kiedy tylko zechcesz! Gdy już poznasz wszystkie treści i prawidłowo odpowiesz na pytania testowe, będziesz mieć możliwość pobrania zaświadczenia ukończenia szkolenia!